Photography

První podzimní procházka

30. října 2015 v 22:32 | Eliška P.
Miluju podzim.
Je to tak tři týdny zpátky, za okny se to začalo konečně zbarvovat a ještě k tomu příjemně svítilo sluníčko. Nemohla jsem dál koukat jak na moji zrcadlovku, kterou jsem bohužel dlouho, hlavně díky práci a škole nevytáhla, jenom usedá prach. Tak jsem se šla projít.Gas Mask •

13. září 2015 v 14:01 | Eliška P.
Zase pár kousků z toho tématičtějšího focení. Dlouho trvalo, než jsme tu masku sehnali, ale stálo to za to. Fotky se mi nakonec fakt líběj a trochu jsem i experimentovala s úpravou ve photoshopu. Mám se ještě co učit, ale myslím si, že je to lepší, než dřív. Zase budu ráda za každou vaší radu, připomínku, komentář.

Pohádkový les.

7. května 2015 v 17:34 | Eliška P.
Bylo krásně. Konečně po dlouhý době, po dlouhý zimě. To se muselo nějak využít. Do auta jsme naházely potřebné oblečení, stativ, foťák a vyrazily do nejbližšího a zároveň nejpohádkovějšího lesa. Udělala jsem asi tři fotky abych vybrala to nejlepší pozadí.

Siluety.

8. dubna 2015 v 22:20 | Eliška
Nejdřív jsme vůbec neměly v plánu se sestřenicí něco takového nafotit, ale nějak nás to napadlo, hned jsme si vyhledaly v kolik zapadá slunce, připravily věci a vyrazily na nejbližší kopec. Šly jsme asi s hodinovým předstihem a ještě že tak .. v čas, kdy na internetu psali, že má začít zapadat slunce už skoro nebylo vidět, takže ještě že jsme profotily tu hodinu před tím.

Nikdy před tím jsem siluety nezkoušela, takže jsem ani nevěděla, jak s nastavením, ale chvilku jsem si tam hrála s manuálem a nakonec to nějak vyšlo. Dalším otazníkem byly objektivy. Měla jsem s sebou všechny 3 (základní 18 - 55, portrétový a taky 55 - 300). Portrétový s pevným ohniskem jsem rovnou vyřadila ze hry, zkoušela jsem základní, ale nakonec jsem sáhla po tom posledním. To přiblížení jsem mohla skvěle využít, protože jsem sestřenici fotila tak, že stála na kopci a já byla trochu dole, aby na fotce byla opravdu jenom ona a nebe a né stromy v pozadí.Na školní fotosoutěž

20. listopadu 2014 v 20:43 | Eliška P.
Po dlouhé době se s radostí hlásím!
Bylo toho poslední dobou hrozně moc. Hlavně učení, vážně to moc nedávám. Ve čtvrtletí dvě čtyrky .. to jsem nikdy neměla. Snad to ještě nějak vytáhnu. Každopádně .. dost o škole! Ikdyž .. ještě se k ní trochu vrátíme. Na škole máme totiž fotosoutěž, hned jak jsem uslyšela, že tam něco takového je .. "Tam prostě musím něčím přispět!"

- Vybrala jsem pár svých starších fotek, ale chtěla jsem i něco nového. Nejdřív jsem se šla za učitelem domluvit, jestli vůbec může jít o fotomontáž. Řekl, že bez problému, že to bude alespoň příjemná změna, protože takové fotky se moc do soutěže nedostávají. Paráda! Už jsem měla vymyšlené téma .. ale to světlo. Když jsem přišla ze školy, už skoro tma, zataženo. Jelikož se ale datum uzávěrky fotosoutěže blíží, musela jsem to risknout. Nakonec to nevypadá zas tak špatně, jak jsem se obávala, ale samozřejmě světlo by mohlo být lepší. Poprvé jsem upravovala ve Photoshopu a né ve Photofiltre. Pomalu se tam chci učit víc věcí, jen na to neni tolik času.

A teď potřebuju pomoc! Nemůžu se rozhodnout, který efekt je nejlepší. Zatím jsem se ptala 7 lidí a 5 z nich řeklo, že ten první. Pořád si ale nejsem jistá. Tak který je nejlepší, podle vás?

Fotografie za poslední dny

12. srpna 2014 v 21:43 | Eliška P.
Zdravím všechny náhodné čtenáře,
zase se hlásím u nového článku. Tentokrát přidávám pár novějších fotek, které na blogu ještě nejsou. Zase jsem po dlouhé době fotila přírodu. Měla bych jí fotit častěji. Poslední dobou fotím jen samé lidi, takže jsem ráda zase zašla se zrcadlovkou někam do přírody. A tady jsou výsledky!

První ukázka je z krásného údolí řeky Berounky. Konkrétně z malé vesničky Račice n. Berounkou. Mám to místo a celkově Berounsko hrozně ráda, miluju tu přírodu kolem. Nádherně se tam fotí. Fotky se mi celkem líbí, ikdyž jsou takové obyčejné a ani jsem je moc neupravovala.

Jak jsem poprvé fotila svatbu

4. dubna 2014 v 20:20 | El Lien
Asi měsíc zpátky se mě kamarádka zeptala, jestli bych jí nepomohla nafotit svatbu jedné její známe. Že prý nechce nic extra, proto si ani neobjednává fotografa, že prý chce jen nějaké pěkné fotografie. Nejdřív jsem řekla, že se na to necítím, že nemám správné vybavení, hlavně externí blesk, který by se mi opravdu hodil, ale nakonec mě kamarádka přemlouvala a jelikož jsem jí v tom nechtěla nechávat samotnou, kývla jsem.

Fotky - Masopust 8.3.2014

10. března 2014 v 10:48 | El Lien
Minulej rok jsem fotila masopust, který se konal v naší vesnici. No a letos mě poprosili, jestli bych nemohla znova. Minule bylo tolik sněhu a letos tak nádherně! Bohužel jsem ten den měla teplotu, takže jsem toho moc nenafotila, jen pár fotek na začátku a pak jsem ulehla a spala až do rána asi 15 hodin. Teď už je to snad dobré, doufám, že se mi to nevrátí, když mám ty prázdniny ^^

- Nejdřív jsem myslela, že vezmu jenom základní objektiv, pak jsem si ale nakonec řekla, že vezmu i pevnou padesátku a nakonec jsem byla ráda, protože ty fotky vážně vypadají lépe a zoom jsem ani nepotřebovala.


Padesátka je doma!

18. prosince 2013 v 22:00 | El Lien
Minulý týden v pondělí jsem ho obědnala a máma mi řekla, že v pátek jede s kamarádkou do Prahy dokoupit ještě nějaký dárky a že mi ho vyzvedne. Tak jsem byla ráda, než jsem zjistila, že potom půjdou ještě hrát karty do hospody :D já jsem se o něj lehce bála a musela jsem čekat do večera než přijdou, nicméně dorazil v pořádku a konečně jsem se dočkala.

Je roztomile maličký a pořád si nemůžu zvyknout nato, že neni zoom, ale snad si časem zvyknu:D Moje první fotka je Matěj. Použila jsem hned 1,8 f.
Na téhle fotce je už ta clona zbytečně moc, ale chtěla jsem hned vyzkoušet tu nejnižší.

První kousky z podzimu

5. listopadu 2013 v 15:30 | El Lien
Už dlouho jsem prostě nevzala zrcadlovku a nešla fotit. Dřív jsem to tak dělávála, ale teď už spíš fotím lidi, než tu přírodu. Před pár dny jsem se teda domluvila s kamarádkou, která taky ráda fotí, že půjdem se projít po okolí a zdokumentujeme tu krásu podzimní přírody. Myslela jsem, že fotek budu mít více a povedenější, ale tak alespoň něco. Vybrala jsem tyhle dvě fotky, snad na vás udělají alespoň malý dojem.

Praha 8.9. - Foto

10. září 2013 v 12:52 | El Lien


Mamka mi slíbila, že jako zakončení prázdnin pojedeme do Prahy na menší nákupy. Koncem prázdnin nebyl nějak čas a tak jsme vyjely minulou neděly. Protože byl nejspíš poslední teplý den tak se nám nechtělo chodit jenom po nákupním středisku a tak jsme si řekly, že se po delší době projdeme po Hradčanské až na Václavák. Mě by hrozně mrzelo, kdybych si na ty památky nevzala foťák. Já sem si ho prostě vzít musela :D ještě k tomu nedávno Zrzka dávala fotky z Prahy na blog a hrozně se mi líbily tak sem musela taky udělat no -_- :D

Něco málo z přírody ..

4. září 2013 v 12:59 | El Lien
Miluju fotky přírody. Příroda je nádherná a ráda se to snažím zachycovat i na fotkách. Pár fotek z Račic nad Berounkou.

Mámina kytička na její krásné skalce na chatě.

Fotky z 24. července

8. srpna 2013 v 15:55 | El Lien
Teď jsem na dovolené takže čekejte hodně fotek, ale prozatím tu pro vás mám pár fotek ze středy před tím, než jsem odjížděla. Bylo šílené vedro a babička se mě ptala jestli s ní nechci k mé malé sestřenici. byl to bezva den, šli jsme na zmrzlinu, projít se a pak s Terezkou do malého bazénku u nich na zahradě.

Teta tam má plný záhonek levandulí, kde se to jenom hemžilo kdejakým hmyzem. Převážně čmeláky, včely a motýli, ale bylo celkem těžké je zachytit. Mám jenom dvě fotkx a nejsem z nich nijak dvakrát na větvi.


Photo .. II Karty

18. července 2013 v 0:41 | El Lien
Byla jsem se podívat za našima na chatě i s foťáčkem. Viděla jsem na stole ležet karty a napadlo mě, že by s nima mohli být povedené fotky v přírodě. Vybrala jsem tři nejlepší fotky,

Co na ně říkáte?
- Jinak na některé fotky si přidávám podpis kvůli kopírování. Některé vynechám když mám pocit, že to tu fotku kazí.


Nádraží třemi způsoby/barvy

13. července 2013 v 22:13 | El Lien
Jedna fotka z Nižborského nádraží. Už se stmívalo, ale i přesto ta fotka nevypadá nejhůř a jsem s ní spokojená. Jenom se nemůžu rozhodnout jakou barvu zvolit.

Na svojí facebook stránku o fotografování jsem zveřejnila tu prostředí, ale i přesto se chci zeptat i vás, jaká varianta téhle fotky se vám nejvíce líbí.

První fotka je originální. Není špatná, ale jako varianta se mi z těchto tří asi líbí nejmíň. To bude tím, že je originální a nijak neupravovaná :D nebo taky proto, že ubrání barev působí tak jako zajímavějš.

30. léta ve fotkách

20. června 2013 v 14:53 | El Lien
Tentokrát mi modelkou nestála Monika, jak je skoro zvykem, ale moje ségra. Sama vymyslela téma 30 léta a ikdyž jsem tomu zas tak moc nevěřila, některé fotky stojí vážně za to! Jsou to jedny z mála fotek, které jsem neupravila. Fotila jsem je rovnou černobíle a rovnou takhle vám je sem dávám na ukázku.

Fotky na téma: PAMPELIŠKA

10. června 2013 v 16:01 | El.
Zase pár fotek přírody. Tentokrát jsem to nenamixovala, ale dám vám sem do článku pouze pampelišku. Hrozně si mi vždycky líbili fotky téhle pampelišky a ikdyž nejsou ještě dokonalé tak s těma míma jsem celkem spokojená, ale budu se snažit to ještě vylepšovat samozřejmě :)

Fotky: RUCE x OBLIČEJ

23. května 2013 v 6:34 | El.
Tohle jsem viděla před delší dobou na we♥it. Akorát tam ten obličej byl dodělanej počítačově. Já jsem si to zkoušela nakreslit na vlastní ruce, ale jaksi to šlo blbě, hlavně ta pravá ruka a tak to schytala zase Monika. NAkonec se mi to hrozně líbí, vypadá to roztomile.:D

Foto - Hrnčířské trhy BEROUN

12. května 2013 v 10:05 | El.
Minulý víkend jsem se rozhodla jet s našima na chatu do Račic. Už tam s nima nejezdím, ale jelikož o víkendu nikdo nemohl ven, bylo docela hezké počasí a já nechtěla sedět doma na zadku tak jsem jela. Docela jsem se tam i těšila, protože je tam spousta věcí na focení. Něco málo jsem vyfotila v sobotu a v neděli jsme se s mámou rozhodly, že vyjedeme vlakem do Berouna na hrnčířské trhy.

Bylo tam hrozně moc lidu a letos jsme si žádný hrníček neodvezly, ale za to si máma přivezla nějaké sazeničky a pak pepřenky no a samozřejmě jsme se tam dobře najedli a měli zase skvělou berounskou zmrzlinu!

Na trhách jsem něco málo vyfotila, nic extra, ale tak já ráda fotím takhle lidi v akci, život lidí .. jak nabízejí své zboží a tak. Je v tom podle mě nějaké kouzlo a to se mi líbí:)

Photography II Jaro

8. května 2013 v 19:59 | El.
Jsou tu zase další fotografie, ale fotit mě prostě baví s někým se o to podělit musím a alespoň tu jsou nějaké články. Snad vás ty fotky už moc nenudějí, budu se to snažit nějak střídat (fotky, článek, fotky, článek) ikdyž podle komentářů většinou soudím, že vám tyhle články zas tak moc nevadí. Každopádně tohle jsou fotky z 26.4. když jsem se šla jen tak projít a fotit.


Photography II Třešeň

1. května 2013 v 10:02 | El.
Nedávno jsem byla s kamarádama venku a tak mě jen tak nebavilo ležet tam na dece, protože se mnou nikdo po 4 denímbruslení už na brusle enchtěl a tak jsem si prostě šla domu pro foťák a vyšla jsem. U týhle třešně jsem se zdržela nejdýl. Asi tak půl hodiny jsem se snažila vyfotit včely. Nakonec jsem jí tak trochu povedeně zachytla jen jednou. Ostatní jsou bez včel, ale taky nejsou špatný. Podle mě :)

Photography II Beruška

28. dubna 2013 v 8:47 | El.
Protože nikdo se do mého focení nijak nehrne, ikdyž lidi fotím moc ráda tak alespoň tadyta beruška mi trochu stála modelem. Nevím co si o mě musela myslet, když jsem jí přenášela z kytky na kytku a pořád před ní mávala s fotoaparátem. Nakonec jsem vybrala tři fotky.


Fotka na téma: Plyšový přítel

21. dubna 2013 v 11:35 | El.
Nedávno jsem se inspirovala jednou fotkou, jenž jsem našla na google (přesně si už nepamatuji a nemohla jsem jí už najít) a něco podobného jsem dneska odfotila. S celkovým výsledkem jsem v celku spokojená. Vyfotila jsem to asi s 5 medvědama, ale tohle mi přišlo nejlepší :D a taky jsem zase využila nový stativ, ještě že ho mám ♥:)

Včera jsem byla celý den nakupovat v Praze v Palladium .. odvezla jsem si 3 trika, ale to, co potřebuju což jsou nějaké jarní/letní boty tak to jsem nesehnala a proto nejspíš dneska ještě pojedu s kámoškou do Kladna se podívat do Daichmanu. Určitě čekejte New in!! :))

Fotografie téma: MIX

18. dubna 2013 v 19:34 | El.
Poslední dobou vážně nic nestíhám. Jelikož se udělalo konečně hezky, tak jsem venku skoro pořád .. jezdíme na bruslích, na kole a tak. Prostě si užíváme toho sluníčka dokud ještě je. Zase jsem začala pořádně hubnout a každé ráno před školou budu chodit běhat .. je to makačka, ale zatím mě to neomrzelo tak snad to tak zůstane. Jak už jsem psala, nemám teď na nic čas. Přijdu ze školy, jdu na brusle, přijdu tak v 8, udělám si ukoly a bay bay. No a blog to je jedna z těch věcí na kterých myslím jako poslední a jelikož jsem si řekla, že blog není povinnost tak prostě to musíte tolerovat.

A teď k článku! I když z téhle várky nejsem tolik natčená tak jsem shromáždila nějaké fotografie. Zase jsem se na zrcadlovce něco přiučila a už na to snad začínám přicházet na kloub.


Scary photography 2

5. dubna 2013 v 9:00 | El.
Slibuju že tohle je poslední várka strašidelných fotografii a s těmi deptákami si dám na chvilku pauzu :D No když oni v tomhle deptajícím počasí se pomalu ani nic jiného fotit nedá. Fůůů.. už chci teplo. No ale tak slibuju že přiště už budou veselejší fotografie :) :D


 
 

Reklama