Červenec 2015

Jak ovlivňuje střední škola

23. července 2015 v 11:24 | Eliška P. |  Články
Neukamenujte mě prosím, že v půlce prázdnin otravuju se školou, ale nedávno jsem narazila na fotku ze základky. Když jsem to porovnala s mojí momentální fotkou .. - nikdy před tím jsem si tolik neuvědomila, jak moc mě nástup na střední změnil. Ne jenom, mě, ale můj celý život a nejde jenom o vzhled, ale i o chování, vnímání a o volný čas.

Ze začátku jsem se toho bála. Moc nemusím velké změny, ráda se džím svého standartu, který mi vyhovuje. Střední je ta změna, kterou prostě musíme podstoupit. Pro mě je to ta nejlepší změna, která se mi mohla stát. Na základku bych se už nikdy nevrátila, střední mi vyhovuje víc než kdy jindy a dokonce i s výběrem střední jsem naprosto spokojená. Kolektiv jsme měli ve třídě dobrý i na základce a vím, že jsem si říkala, že to asi už nic nepřekoná, ale opak se vážně stál pravdou. Lepší třídu si nemůžu přát a moc si toho vážím, protože to je podle mě to nejdůležitější. Přece jenom s těmi lidmi trávíš většinu svého čásu.

Jak to tedy vypadalo, když jsem chodila na základku? Když se kouknu zpátky, nechápu, jak mě to mohlo bavit. Přijde mi, že jsem byla jenom ve škole, doma, maximálně venku s minimum kamarádů, co jsem měla. A to byl můj den. Když jsem někam o víkendu večer šla, tak to byl sakra hukot. To se nestávalo. Vážně se nechápu.

No a ted? Mám spousty nových kamarádů, čehož si vážím ze všeho nejvíc. Mám dvě brigády a to i ke škole, takže to je pro mě taky takovou velikou změnou a krokem do života. Každý pátek jsem někam chodila, ať už do baru, nebo k někomu. Teď o prázdniny, když jsem nějakej večer doma, tak je to sakra divný. To se váže i k tomu, že jsem začala víc pít a docela jsem se rozkouřila. Neřikám, že jsou to jen změny k lepšímu. Spíš než ta střední mě asi mění ty lidi. Ještě mě totiž nezměnila tak, abych si uvědomila, co vlastně chci v životě dělat.

Abych to shrnula. Já osobně jsem začala pořádně žít a užívat si života až po nástupu na střední. Předtím jsem jenom přežívala a teď jsem začala žít. :-)

Pár otázek na závěr článku ..
Změnila Vás střední škola? Jak? Nebo si myslíte, že střední škola vůbec nemění? Změnilo Vás něco jiného? Co? Jak?