Duben 2015

Jak si zlepšit den?

14. dubna 2015 v 18:32 | Eliška P. |  Články

Určitě ten pocit všichni moc dobře znáte. Už od ráda se nic nedaří. Všechno je na nic. Nemáte náladu cokoliv dělat. Takové pocity úzkosti k životu prostě patří. Přemýšleli ste někdy nad tím, jak z takového dne udělat den mnohem lepší?

Siluety.

8. dubna 2015 v 22:20 | Eliška |  Photography
Nejdřív jsme vůbec neměly v plánu se sestřenicí něco takového nafotit, ale nějak nás to napadlo, hned jsme si vyhledaly v kolik zapadá slunce, připravily věci a vyrazily na nejbližší kopec. Šly jsme asi s hodinovým předstihem a ještě že tak .. v čas, kdy na internetu psali, že má začít zapadat slunce už skoro nebylo vidět, takže ještě že jsme profotily tu hodinu před tím.

Nikdy před tím jsem siluety nezkoušela, takže jsem ani nevěděla, jak s nastavením, ale chvilku jsem si tam hrála s manuálem a nakonec to nějak vyšlo. Dalším otazníkem byly objektivy. Měla jsem s sebou všechny 3 (základní 18 - 55, portrétový a taky 55 - 300). Portrétový s pevným ohniskem jsem rovnou vyřadila ze hry, zkoušela jsem základní, ale nakonec jsem sáhla po tom posledním. To přiblížení jsem mohla skvěle využít, protože jsem sestřenici fotila tak, že stála na kopci a já byla trochu dole, aby na fotce byla opravdu jenom ona a nebe a né stromy v pozadí.
Do pokoje - Fotky a kolíčky

3. dubna 2015 v 13:04 | Eliška |  DIY
Hlasím se s novým článkem a začínám s rubrikou, která byla dřív na blogu celkem oblíbená. Já na to vyrábění zrovna moc nejsem, ale ráda si nějakým způsobem vylepšuju pokoj a úplně nejraději fotkami!

• Připravila jsem si: staré kolíčky, barvy, čtvrtky, lepenku, provázek a vytištěné fotky

Pokud máte doma nějaké hezké kolíčky, ušetříte si práci, ale my měli jenom takové, vyblité barvy a ještě k tomu každá barva byla jiná a nevypadalo by to zrovna nejlíp.

Nejdřív jsem je nabarvila všechny temperou na jednu podkadovou barvu a lakem pak dodělala puntíky. Myslím, že to vypadadá docela zajímavě.