Srpen 2014

Krabice, Výhled, Laky ..

25. srpna 2014 v 18:36 | Eliška P. |  Můj deníček
Před týdnem jsem byla jednu neděli výjmečně doma a měla čas. Řekla jsem si, že bych si mohla nějak upravit pokoj. Nakonec to dopadlo tak, že jsem upravila jen jednu krabici, protože mi dala takovou práci, že jsem pak jen uklidila šuplíky a celkově celej pokoj a byli 2 hodiny ráno. Každopádně jsem si pustila Narnii a přemýšlela, čím začít.

Nakonec jsem zaměřila dvě krabice, které mám už od dětství a taky tak vypadali. Řekla jsem si, že si je upravím. Nejdřív jsem je zkoušela přebarvit temperami, ale pořád to bylo vidět a tak jsem si řekla, že když je přelepím, udělám lépe. Jelikož máme pouze černobílou tiskárnu, musela jsem vybírat nějaký jednoduchý motiv. Nejlépe vypadaly obyčejné kostičky. Tak jsem důkladně měřila každý centimetr a podle toho tiskla a následně lepila. Začalo se to rýsovat a nevypadalo to vůbec špatně.

Fotografie za poslední dny

12. srpna 2014 v 21:43 | Eliška P. |  Photography
Zdravím všechny náhodné čtenáře,
zase se hlásím u nového článku. Tentokrát přidávám pár novějších fotek, které na blogu ještě nejsou. Zase jsem po dlouhé době fotila přírodu. Měla bych jí fotit častěji. Poslední dobou fotím jen samé lidi, takže jsem ráda zase zašla se zrcadlovkou někam do přírody. A tady jsou výsledky!

První ukázka je z krásného údolí řeky Berounky. Konkrétně z malé vesničky Račice n. Berounkou. Mám to místo a celkově Berounsko hrozně ráda, miluju tu přírodu kolem. Nádherně se tam fotí. Fotky se mi celkem líbí, ikdyž jsou takové obyčejné a ani jsem je moc neupravovala.


6 let života zachycených na jednom blogu

4. srpna 2014 v 12:22 | Eliška P. |  Články
Před 6 lety ..
Bylo 4.Srpna a devítiletá holčička se náhodou dostala k počítači. Hraní her jí nebavilo, žádný Facebook se tehdy v Česku moc nepoužíval a ona hledala různě zajímavé stránky. Vždycky si přála vlastnit stránku, kterých bylo na internetu stovky. Narazila na blog.cz. Nabízela se jí možnost, založit si vlastní bezplatnou webovou stránku. Tehdy ještě netušila, že krásných 5 a půl roku vydrží aktivně psát články, najde si mnoho internetových přátel, zdokonalý se díky tomu v grafice, ve psaní, ve vyjadřování ...

Je to tak dlouho, že si jen těžko vybavuju, jak to vlastně začalo. Pamatuju si, že v tu dobu jsem milovala filmovou sérii Muzikálu ze střední a tak asi můžete odhadnout, o čem obsah blogu byl. Začínala jsem jako každá malá holka. Je jasný, že moje články neměly hlavu ani patu. Musela jsem se to teprve naučit a zjistit, jak to na blog.cz vlastně chodí.

.. Holčička rostla a jak rostla tak se i měnily její zájmy a podle toho i obsah celého blogu ..

Říkám to pořád dokola. Nikdy blog nebyl pořád o jednom a tom samém. Konkrétně sepsané ve článku Cesta do historie blogu: http://eliiinka.blog.cz/1311/cesta-do-historie-blogu#komentare

.. Teď ta "holčička" sedí v obývacím pokoji, na klíně má položený notebook a jen náhodou si vzpomněla, že její blog vlastně slaví 6 let. Má prázdniny, po kterých nastupuje na střední školu a snaží se počítač co nejvíce omezit. Na časy blogování vzpomíná moc ráda.

Řeknu vám jedno. Pokud váhate, jestli máte začít blogovat - běžte do toho! Je to věc, která mi toho hodně přinesla a nelituju ani minutu času, kterou jsem kvůli blogování obětovala. Blog dneska slaví 6 let a nevím, co bude dál. Nemám plány. Třeba mě to zase chytne, třeba ne, třeba napíšu jeden článek za měsíc a budu ráda. Nevím. Nikdo to neví. Nechám to ve hvězdách a blog NIKDY nezuruším. Jsou to vzpomínky, které jsou zaznamenané tady. Tady na blogu.