Fitness - Dokonalé bříško

19. února 2014 v 20:44 | El Lien |  Fitness

Zdravím všechny náhodné čtenáře,
když jsem naposledy psala článek na pevnější zadeček, odhlasovali jste si další článek na jednotlivé partie a to tentokrát na bříško. Takže je to tady, snad Vám článek pomůže a nepsala jsem ho zbytečně. Bude to probíhat, jako mám u těchto článků zvykem. Nejprve jednotlivé cviky + foto + popis a ke konci i pár videí.
Can I please have this?

Sedy lehy

Určitě sedy lehy (neboli zkracovačky) všichni známe. Existuje několik druhů. Lehneme si a nezapomeneme, že nohy musí být pokrčené v pravém uhlu. Ruce na týl a ramena s lopatkami zvedáme nad zem. Následně trup. Nezvedejte trup až ke kolenům, spousta lidí to tak dělá a je to špatně.


Sklapovačky

Sklapovačky vhodné na posílení přímého a šikmého svalu.Lehneme si na podložku tváří nahoru, nohy máme obě dvě vedle sebe a rovně natažené, ruce za hlavou, nohy natažené. Zvedáme ruce a horní část trupu, napnuté nohy, dotkneme se rukami kotníků.

Vzpory

Lehneme si na břiho, opřeme se dlaněmi o zem v úrovni prsou. Po celou dobu musíme udržet zpevněné tělo - hlava rovně, ruce v šíři ramen, trup a dolní končetiny v jedné přímce, nohy u sebe. Zkuste vydržet co nedýl. Hlavně při tomto cviku nezadržujte dech, je to častá chyba. Dýchejte pravidelně.


Zvedání nohou

Lehneme si na podložku, ruce dáme podél těla (nebo je zvedneme a spojíme přímo nad hlavou). Buď nohy pomalu zvedej nahoru a dolu, nebo nohy zvedni a kruž s nimi asi v oblasti břicha.


A poslední obrázek je mix civků, které taky můžete vyzkoušet. Kžadému vyhovuje něco jiného, takže povině všechno ozkoušet, ať víte, jak na tom jste :-))

A nakonec, jak už jsem psala, samozřejmě videa. Snažila jsem se, aby jste měli pestrý výběr, ale na YT toho máte spoustu, takže se porozhlídněte i po něčem jiném. Stačí jen hledat.
Zdroje obrázků:
http://weheartit.com/
http://generace21.cz/
http://ona.idnes.cz/

Podobné články, které by Vás mohly zajímat:
.. a další v rubrice fitness.

Líbil se Vám článek? Chcete další takovéto články? Pokud ano, jakou partii chcete?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Sisse Sisse | E-mail | Web | 20. února 2014 v 16:45 | Reagovat

Tak to zkusím. Perfektní článek! konečně se dokopu zhubnout špek a nabrat svaly:3
- jsi nejskvělejší blogerka ohledně fitness. :) miluju tuhle rubriku :))

2 DIYLenka DIYLenka | Web | 21. února 2014 v 16:48 | Reagovat

ja som cvičila iba podla Jillian na YT :) ale aj toto može niekomu pomoct :-)  :-)  :-)  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama