Listopad 2013

Tvoje recenze 09

27. listopadu 2013 v 16:15 | El Lien
Už byl tenhle project takový zapomenutý, ale ozvala se jedna slečna s článkem, za což jí moc děkuju. Určitě posílejte, já budu jen ráda. Je od blogerky Nara-ra, budu ráda, když napíšte svůj názor jak na recenzi, tak i na výrobek, pokud s ním už máte zkušenosti. Pokud se chceš dozvědět o tomto projectu něco více, článek najdete na této adrese.

Nara-ra


Nadpis článku má být zde

21. listopadu 2013 v 22:42 | El Lien |  Můj deníček

Zdravím! Nějak mi to tenhle týden časově nevyšlo a tak jsem se trochu zasekla s novým článkem. Pořád jsem si říkala, napíšu zejtra, zejtra to bude stačit, ale dostala jsem se k tomu až teď a to jenom k deníčku. Blog není povinnost, tak co. (tuhle větu používám nějak moc často, měla bych si vymyslet novou výmluvu, že) O víkendu si snad najdu nějaký čas na napsaní článku pro vás a pokud ne, tak v pondělí něco nafotím doma se ségrou a to už fotky do článku naházím.

Nějak mi furt nedochází, že Vánoce se blíží. Furt mám konec prázdnin, léta a začátek školního roku. A oni tu jsou skoro Vánoce a za chvilku čtvrtletní vysvědčení. Dneska byli třídní schůzky, dopadlo to dobře, máma je spokojená. To se často nestává. Mám nakoupené zatím jenom asi tři dárky (y). Zejtra možná zajedu na Kladno něco sehnat, jinak to zase budu schánět na poslední chvíly.

My pocket book/zápisník

18. listopadu 2013 v 7:00 | El Lien |  O mě
Dostala jsem email od jedné slečny, kde se mě tázala, zda bych nemohla napsat článek o mém zápisníku, diáři (jestli nějaký vlastním) a rezpektive o tom, kam si zapisuju různé důležité informace a poznámky. Takovéhle emaily mám ráda, protože mi alespoň poradí, co napsat za článek a plus je to, že vím, že to bude někoho zajímat. Tak dost keců na začátek. MYslím, že můžeme jít na to.

Dostala jsem ho od mamky. Můžete se všimnout nápisu Česká Spořitelna. Ano, má ho z práce. Takže bohužel přesně tenhle sehnat asi těžko můžete, ale je obyčejný linkovaný s pevnými deskami. Takže nic zvláštního.

Retro TAG

15. listopadu 2013 v 18:27 | El Lien |  O mě

Zas tak moc retro to nebude, protože jsem se narodila v roce 98, ale celkově mi přišel tenhle tag zajímavý. Aspoň si hezky zavzpomínám na dětské časy. Bude to zase tag v písemné formě, ale jinak to ode mě asi už čekat nemůžete. Hlavně ty tagovky raději píšu, než natáčím. Mě samotné ty příliš ukecaný videa moc neberou. Podělte se o svoje odpovědi v komentářích, ráda si každý přečtu.

Oblíbená pohádka/večerníček
Večerníčky jsem milovala skoro všechny (kromě Krysáků, ty jsem nemusela). Ale top večerníček byl, je a bude vždycky krteček. To je klasika na kterou se nezapomíná. Měla jsem všechny díly na DVD a na kazetách. Pak jsem měla s krtečkem hračky, hrnečky, trička, kalendáře, hodiny .. spoustu věcí.

Oblíbený interpret nebo skupina
Poslouchala jsem toho spoustu. Měla jsem ráda Michala Davida a jeho Ruskou Mášu, kterou jsem uměla nazpaměť a pořád jsem jí zpívala. Pak taky skupinu Kabát, byla jsem na několika konzertů a připadala jsem si hrozně drsně :D Postupem času Ewu Farnou a pak to šlo dál přes hvězdy z HSM, Koblížky a tak dále, ale to už není retro, ale skoro současnost.

Dabing nebo original?

13. listopadu 2013 v 22:38 | El Lien |  Články


Někdo preferuje český jazyk, proč když jsme v Česku tak budem koukat na filmy, kde česky nemluví, že? A někdo zase naopak se třeba přiučí v cizích jazycích a preferuje videa s vloženými titulky (ti zdatní třeba i bez titulků).

Pokud jde o filmy, tak na ty se s titulky nedívám. Samozřejmě, že kdybych nějaký film chtěla vidět a nebyl by ještě zdabovaný, koukla bych se na něj, ale takováhle situace ještě nenastala. V serialech už to mám trochu jinak. Nejdřív kouknu na prvních pár zdabovaných serií a pak si ten serial zamiluju natolik, že musím vědět co bude dál a tak si pustím další originaly, než čekat a čekat než to zdabují.

Jak na povolené prsní svaly - v podpaží

11. listopadu 2013 v 6:37 | El Lien |  Fitness
Vypracovaná hruď je důležitá a často na ní zapomínáme a potom se nám v podpáží tvoří nevzhledné "špíčky v podpáží", které můžou třeba když máte šaty bez ramínek zkazit celkový dojem postavy. Tyto špíčky trápý i hubené ženy, proto si nemyslete, že když je máte, jste obézní. Vytvářejí se proto, protože máte povolené prsní svalstvo. Nezbývá nám tedy nic jiného než tyto partie důkladně posilovat.
Přeči si: Je dost možné, že pravidelně prsní svalstvo posiluješ, ale špíčky se pořád objevují. To už nemusí být důsledkem povolení svalů, ale výběrem špatné velikosti podprsenky. Když máte menší velikost, potom vám kůžička jakoby "přetýká" u podpáží a vypadá to nevzhledně.

Cesta do historie blogu

9. listopadu 2013 v 8:39 | El Lien |  Blog

Blog už mám nějaký ten pátek a né vždycky to tu vypadalo tak, jak to tu vypadá teď. Nedávno jsem tak přemýšlela, co bych mohla napsat za článek. Často dělám, že se kouknu na stejnou dobu třeba minulý rok, co jsem psala za články a často mě něco napadne. Rozklikla jsem si tedy listopady každého roku a četla jsem. Docela mě řpekvapilo, jak trapná jsem byla a jak se staršně změnil styl, obsah a kvalita mích článků. Vezmeme to popořadě.

Aplikace a hry, které mám v mobilu

7. listopadu 2013 v 18:38 | El Lien |  O mě - nepoužívaná

Je tu další článek, další článek do rubriky O mě a další článek o mobilních hrách a aplikací. Už jsem to sem psala několikrát a tak někteří možná ví, že mám v mobilu operační systém Android. Takže tento článek píšu proto, abych vám doporučila a poradila hry a aplikace, které třeba ještě nemáte. Nějaké jdou stáhnout nejen na Android. Nedávno ho psala Zrzka a vzpoměla jsem si na něj, že bych ho taky mohla napsat.

Zdroj obrázků: play.google.com


Svítilna. Ta se hodí vždy a všude. Asi to každý znáte, ale je to mnou tak moc používaná aplikace, že jsem jí sem prostě musela dát. Pokud se mezi Vámi najde někdo, kdo tuhle aplikaci ještě nemá a jeho telefon to podporuje, tak určitě stahuj. Ovládaní je neuvěřitelně jednoduché. Na výběr je i barevně svítící displej apod., já ovšem nejvíce využívám tu klasickou baterku.


Effect Booth. Nevím jestli si pamatujete, ale o téhle aplikaci jsem už jednou psala samostatný článek.Tato aplikace vám nabízí 16 zábavných efektů. Výhodou je (pokud chcete efekty fotit sebe) mít přední kamerku, ale není nutností. Já osobně z některých fotek doslova umírám smíchy. Můžež mít velký nos, stlačený obličej, ale tato aplikace nabízí i spoustu efektů barev, zrcadel, caleodoskop apod.

První kousky z podzimu

5. listopadu 2013 v 15:30 | El Lien |  Photography
Už dlouho jsem prostě nevzala zrcadlovku a nešla fotit. Dřív jsem to tak dělávála, ale teď už spíš fotím lidi, než tu přírodu. Před pár dny jsem se teda domluvila s kamarádkou, která taky ráda fotí, že půjdem se projít po okolí a zdokumentujeme tu krásu podzimní přírody. Myslela jsem, že fotek budu mít více a povedenější, ale tak alespoň něco. Vybrala jsem tyhle dvě fotky, snad na vás udělají alespoň malý dojem.


10 otázek ohledně blogu

3. listopadu 2013 v 16:16 | El Lien |  Blog

Na jednom blogu, který byl v denním výběru na hlavní stránce blog.cz (len-vinsss.blog.cz) jsem našla TAG o kterém jsem ještě neslyšela a přišel mi docela originální, protože nebyl jen o líčení, módě ale o blogování. Jednou za čas čekejte takovéhle typy článků, kratší, oddychové. Už mi docházejí slova na úvod, takže rovnou začnu první otázkou.