"Raději zemřu na štíhlost, než na tloušťku!"

10. srpna 2013 v 21:06 | El Lien |  Články
(PHOTO - IVONNE THEIN)
 
Z takových holek bych zvracela a to né ve stylu pro mia, ale ve stylu "fuj co to je?".

O čem je řeč? - O blogách dívek, které se snaží získat "štíhlou" postavu pomocí hladovek a nejrůznějších nebezpečných diet. Nejhorší je, že většina z nich mají nádhernou postavu, kterou si dokážou takhle zdemolovat. Jsou na tom psychycky špatně a nikdo jim nepromluví do duše. Jsou naprosto zaslepený hubnutím, že jim nedochází jak pomalu, ale jistě umírají. Je to nebezpečná věc a tyto dívky by měli co nejrychleji vyhledat pomoc.

"Raději budu mrtvá, než tlustá!!Dívky v tom pokračují, protože pro ana blogů je hodně, jejich počet se stále zvyšuje a tyto dívky se navzájem podporují. Většinou se spřátelují (SB, AFFS) a komentují si svoje pokroky a diety. Já vím, obezita není pěkná věc a maximální obezita taky není vůbec zdravá, ale takhle se zřídit je naprosto zbytečné. Existuje tolik způsobů jak zdravě zhubnout a s pevnou vůli to můžete snadno zvládnout.

"Umírám pro dokonalost!"
(PHOTO - IVONNE THEIN)

Rodiče i prarodiče mě podporují v hubnutí jako takovém, ale pořád mi opakují ať neblbnu, že to nemá cenu. Ať cvičím, ale hlavně ať pravidelně jím. Mají pravdu a ikdyž mě to štve jak mi to pořád opakují tak jim rozumím. Babička mi řikala o nějaký vnučce její kolegyně. Trpí anorexií a léčí se už 4 roky. po dokonalosti touží každá dívka i žena, ale musíte pro to něco dělat! makat! Hladovkou to nevyřešíš. Co je lepší? Být hubená a fit? Nebo vychrtlá, nemocná a oslabená?
Příklad jednoho jídelníčku:
Snídaně: Plátek toastového chleba
Svačina: Nic
Oběd: Rajčata s mozzarelkou
Svačina: Nic
Večeře: Nic

A toto je příklad jídelníčku, ke kterému ta slečna píše "Dneska jsem zhřešila"

(PHOTO - IVONNE THEIN)
"Být pro ana znamená: být jako křehká víla!"
Být pro ana je vlastně velice jednoduche. Žádný složitý jídelníček nemusíte vymýšlet. Nejlepší bude když nebudete jíst nic, kromě něčeho malého třeba na oběd. Né dobře holky, probuďte se. Vím, že hodně dívek jsou k tomuto stylu stravování vydeptané. Četla jsem hodně příběhů kdy byly dívky obézní a denně slýchaly posměšky od spolužáků,nebo byli vydeptány rodinou. Ostatní do toho ale spadnou s postavou po které touží každá dívka.

Takže už jenom jedno: JEZTE! JEZTE! JEZTE!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Al. Al. | Web | 10. srpna 2013 v 21:21 | Reagovat

Už jsem si myslela, že teď tu bude článek nějakého z ProAna blogů. Začala mi vřít krev v těle a chystala jsem se to dotyčné slečně pěkně vytmavit! (;D)

Ulevilo se mi, když vidím, že ještě existují rozumní lidé :)

Já bych takové slečny brala lopatou po hlavě, ať se jim rozsvítí. Jak jsi psala, většinou jsou to hubené holky. Těm bych se ukázala ve spodním prádle, ať vidí, jak to vypadá, když je člověk při těle.

A když přidávají "jídelníčky". Sakra, ať jí jako lidi a cvičí. Většinou, když se dívám, tak ty holky nic nedělají. Prostě jen nejí. No dát kopanec do hlavy. Ať, když už vypadají, jako já, tak běhají a cvičí a ne hladoví! Je to trošku dementní logika, vážně...

Někdy jsem přemýšlela, že by nebylo fajn, jít oběd vyhodit do záchodu. Naštěstí já neumím zvracet a taky, když jsem si četla, jak do toho slečny spadly a už se z toho nemohly dostat a dopadly tak, že ani nemohly mít děti. No to jsem ráda za svou váhu, která jde pořád ještě dát dolů. Ale ta menstruace už se bude asi vracet špatně -_-.

Teď jsem se zase tak nějak naštvala! No, jsem prostě ráda, že nejsem sama, která má na tuto poruchu takový názor...

2 Eliška Eliška | 12. srpna 2013 v 12:12 | Reagovat

To je holka nebo panenka O.o bože jí se dotknou bych se bala O.o

3 May-rinne May-rinne | E-mail | Web | 12. srpna 2013 v 13:13 | Reagovat

Skvělý článek! Úplně souhlasím!
Je jenom zvláštní, že se zrovna takový článek ukáže v době, kdy držím dietu :DD A to není jediný! :D
Chci zhubnout, to je fakt, ale sama nemám ráda postavy, kdy holkám na těle jsou vidět kosti. Ale já mám důvod k dietě, protože vážím, teda vážila jsem o celkem dost kil více než mé vrstevnice. Ale doufám, že do anorexie nespadnu, to by bylo hrozné. Teď dodržuju jeden jídelniček podle jedné knihy, ale vůbec necvičím, jen občas, protože se při tom jídelničku cvičit nemusí, a přesto se hubne. Ale jsem úplně PROTI aby někdo, či já, držel hladovku, jenom kvůli tomu aby zhubnul. To je pro mně ten nejhorší způsob hubnutí!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama