Srpen 2013

Chceš realizovat své sny? Probuď se!

27. srpna 2013 v 22:32 | El Lien |  Články

Jsou tři druhy rána. První je tehdy, kdy se probudíš a řekneš si: Kéž by to byla skutečnost. Druhé ráno je tehdy, kdy si řekneš: Ještě že to byl jenom sen a to třetí je když si absolutně nepamatuješ to, co se ti v noci zdálo.Četla jsem, že ve snu nikdy nemůžeš zemřít. Alespoň že tak.


Když jsem takhle mluvila s kamarádama tak hodně z nich říkají, že si sny vůbec nepamatují. Že max. tak týden a pak už vůbnec ne. Já si třeba pamatuji sen z dětství. Mohlo mi být tak 5,6 ale pamatuji si to úplně živě. V tu dobu jsem se hrozně bála toho mimozemštana z E.T. volá domů (ještě teď mi nahání hrůzu :D) .. no a tak se mi zdálo, že si moje máma sundala její oblíbenou proužkatou mikinu a v tom se moje hlava změnila v hlavu toho mimozemštana a my nevěděli jak to vrátit zpátky :D Od té doby, vždycky, když jsem viděla mámu sundavat si tu její mikinu tak jsem se bála, že se doopravdy proměním. Řeknu vám, to byl horor :D

Důležitost snídaně

22. srpna 2013 v 11:40 | El Lien |  Články
Zdroj

Snídaně je nejdůležitější část celého dne. Neřiká ti to každý a nepíše se to všude možně jen tak pro nic za nic. Je to opravdu fakt a je třeba, aby si pravidelně snídala.

Jsem doma, ale zejtra zase odjíždím.. to je fooofrrr..

Proč je snídaně tak důležitá?
Všechny zásoby jsou v noci vyčerpány, proto je důležité se ráno pěkně najíst a doplnit dostatečně energii na celý den. Když vynecháte snídani, budete se za chvíly cítit unavenější a hladovější .. to vede k tomu, že sáhnete po něčem sladkém, nebo si dopřejete kávu. Možná že znáte ten pocit, že když dlouho nejíte, nemáte náladu, jste podráždeni. Po dlouhé noci je proto nezbytné dopřát si pořádný příjem potravin.

Recenze: Rebelky a Jízda v protisměru

20. srpna 2013 v 0:07 | El Lien

Tak tu máme konečně nějaký článek o knížkách. Dala jsem dvě recenze do jednoho článku, protože dát sem jenom jednu knížku mi přijde zbytečné. Začneme knížkou Rebelky.

Doběhni si pro skvělou postavu

17. srpna 2013 v 9:07 | El Lien |  Fitness

Běhám už několik týdnů a ještě jsem o tom nenapsala žádný článek do rubriky fitness. Nedávno jsem o běhání viděla článek v nějakém časopisu (myslím že Blesk pro ženy, nebo něco takového - už starší výtisk) a tak mě napadlo napsat o tom článek.Začneme nějakými těmi důvody, proč začít běhat. Nejde tady totiž jenom o to hubnutí, ale běh je velice dobrý pro zdraví.

15 podivných faktů o mě

14. srpna 2013 v 11:07 | El Lien |  O mě

Už jsem tenhle TAG viděla na blogách a youtube několikrát a potom co mi to zrzka připoměla jsem se to rozhodla stvárnit pomocí článku. Já vím, že videa jsou pro vás lepší, ale na natáčení videí se zatím necítím, protože když jsem je naposledy natáčela, nedopadlo to příliš tak, jak bych chtěla. Především v mém osobním životě. Ale dost keců a jdem na ty otázky!
(Zdroj kde jsem otázky našla - ikdyž je najdete na spoustě web. stránkách)

Jak tě přezdívá jenom tvoje rodina?
Bála jsem se, že na tohle někdy dojde :D Teď už jsem jim to zakázala, ale často mi říkávali Eldo a já to nesnáším. Pořád jím to připomínám a už se snaží to neříkat, ale někdy si to neuvědomí a řeknou mi tak. Vážně to nesnášímm. Když jsem byla malá tak si ze mě děda a bratranec dělali srandu a říkali mi Elizabetko nebo Elibasko, ale to už je hodně dávno. :D

Jaký máš podivný zlozvyk/zvyk?
Nic podivného mě nenapadá. Zlozvyk mám ten, že si křupu klouby. Moje mamka to nesnáší a furt mi nadává, že se mi budou třepat prsty ve stáří, ale já za to nemůžu, musím to pořád dělat jinak se nezdám :D

Máš nějaké zajímavé/podivné fóbie?
Nevím jestli bych to nazvala fóbií, ale strašně mě fascinujou žraloci. Musím se koukat na každý horor a film s nima a když nějakého vidím tak se rozklepu a běhá mi mráz po zádech. Stačí mi jenom obrázek na internetu a hned se cítím nesvá, ale filmy o žralocích miluju. Teď k moři nejezdíme, ale dřív jsem se bála plout dál jenom kvůli těm žralokům, já vím, že je to kravina, ale prostě .. žraloci ! Oni tě roztrhají na kusy .. jsou to jako podmořští dinosauři :D z tohohle obrázku mám husí kůži. Několikrát se mi o něm zdálo, že jsem plavala a najednou jsem ho uviděla pod vodou přesně jako v těch filmech. Já bych se zbláznila už jenom kdybych ho uviděla. Takže asi jo, možná to je fóbie. Ty ostrý zuby .. ááá.. no neděsí vás to? :DJakou písničku tajně miluješ a nahlas prospěvuješ?
Já se nestydím za žádnou písničku, která se mi líbí. Jó možná .. párkrát jsem si zpívala Justina Biebra, ale nějak mi to je jedno :D jako my s kamarádama jedeme hitovky .. takže o hudebku místo rapu, hip hopu .. chceme pustit Káju Gotta, Zagorku apod. :D takže já se vůbec za nic nestydím, protože býýýt stále mláád to bych si přál, být stále mlááád :D Kolikrát si i připomenu starý časy a zpívám si písničky z HSM nebo Hannah Montanu :D

Je nějaká maličkost, která tě dokáže totálně vytočit?
Jo tak toho je dost. Tak např. když mi třeba někdo řekne ať mu vezmu v obchodě něco (dáme př. nanuk) a já mu to pak přinesu a on si stěžuje že chtěl s oříškama nebo že je moc velkej, že to nesní, nebo že je ovocnej a ten nemá rád. To mě dokáže vytočit a nejraději bych tomu dotyčnému řekla, ať si proto příště skočí sám, nestěžuje si a sežere to :D

Co děláš když si nervózní?
Jak už jsem psala tak si křupám psrty .. ale to ani ne když jsem nervózní. Většinou si hraju s něčím (s gumičkou, zipem, náramkem .. ) a jako malá jsem trpěla tím, že jsem zvracela. je to dlouhý příběh, ale prostě já nevím jak to bylo, ale asi jsem jako malá někde zvracela a od tý doby jsem to měla v hlavě a bylo to psychycký. Když jsem jela na oslvavy, svatbu tety, na ŠVP, lyžák tak jsem prostě se balá, že se pozvracím až jsem se pozvracela když to řeknu takhle.

Jaký byl tvůj první plyšák a jaké bylo jeho jméno?
První to fakt nevím, ale už mám dlouho pejska, kterýho jsem dostala od tátového kamaráda ke dni dětí. Mám ho už 8 let a pořád s ním spinkám. Je to jediný chlap se kterým spím :D pamatuji si ten den, jak jsem projížděla psí kalendář a vybírala pro něj jméno a od té doby mu říkám Bobík.

Oblíbený nápoj u Strarbucks?
Nebudu si tady na nic hrát, prostě jsem tam ještě nikdy nebyla a ani mi to nechybí. Kafe si dám jednou za čas a to buď doma, nebo u nás v kavárně na vesnici a to mi bohatě stačí. Nepotřebuji chodit do nějakého předraženého obchodu.

Na jaké straně postele spíš?
O tom jsem ještě nepřemýšlela. :D ale mám ráda když jsem obličejem směrem ke zdi. Ať spím doma, nebo kdekoliv jinde, ale prostě žeru když jsem otočená ke zdi. Kort když jsou vedra tak ta zeď krásně studíí.


Jaké beauty pravidlo kážeš, ale nedodržuješ?
Tak třeba odličování. Všem řikám ať na to nezapomínají, že je to důležitý. Cpu to tady do vás, píšu do článků, ale sama to neberu tak úplně vážně. jako odličuji se, to jo, ale kolikrát když jsem unavená to jenom tak rychle přejedu. Když mám čas tak to samozřejmě vezmu pořádně, ale né vždycky mám na to taky náladu.

Jakým směrem stojíš ve sprše?
Tak to je různé, ale myslím, že většinou zády ke dvěřím a obličejem směrem jakoby ke zdi /ke kohoutku. Achjo, tohle jsou tak divné, ale přesto zajímavé otázky :D Člověk se nad tímhle sám nikdy nezamyslí, ale když to někde čte tak mu dojde že vlastně stojí pořád stejným a tím samým směrem :D

Jaký máš podivný tělesný um?
Nad touhle otázkou jsem přemýšlela celkem dlouho, ale nic jsem nevymyslela. Prostě žádné takové dovednosti nemám a abych řekla pravdu tak mi to ani nijak nechybí. :D

Jaké je tvoje oblíbené nezdravé jídlo?
Tak to je jasná volba. Jsem stoprocentní čokaholik. Pro čokoládu bych vraždila. Miluju mléčnou, bílou a karamelovou. Nejlepší jsou ty vytuněný :D třeba s lentilkama, nebo ty s orio sušenkama.

Jakou frázi či výraz nejčastěji používáš?
Jo tak to se často mění. Jeden čas letělo: You dont say .. takže to jsem často používala. jindy zase Legen .. počkej si .. dární ... :D často si stěžuji výrazy: ježiž, bože .. nebo tyvole :D často říkám no .. ehmn.. um .. ale ehm :D placáák :D jinak mě už nic nenapadá :D

V čem doopravdy spíš?
Tak různě. Většinou v trenýrkách a tričku, ale když je vedro tak v tílku a kalhotkách. Když je zase zima tak klidněě usnu i v mikině, to mi nedělá problém. Kolikrát mi byla zima, že jsem usnula v županu :D


"Raději zemřu na štíhlost, než na tloušťku!"

10. srpna 2013 v 21:06 | El Lien |  Články
(PHOTO - IVONNE THEIN)
 
Z takových holek bych zvracela a to né ve stylu pro mia, ale ve stylu "fuj co to je?".

O čem je řeč? - O blogách dívek, které se snaží získat "štíhlou" postavu pomocí hladovek a nejrůznějších nebezpečných diet. Nejhorší je, že většina z nich mají nádhernou postavu, kterou si dokážou takhle zdemolovat. Jsou na tom psychycky špatně a nikdo jim nepromluví do duše. Jsou naprosto zaslepený hubnutím, že jim nedochází jak pomalu, ale jistě umírají. Je to nebezpečná věc a tyto dívky by měli co nejrychleji vyhledat pomoc.

"Raději budu mrtvá, než tlustá!!


Fotky z 24. července

8. srpna 2013 v 15:55 | El Lien |  Photography
Teď jsem na dovolené takže čekejte hodně fotek, ale prozatím tu pro vás mám pár fotek ze středy před tím, než jsem odjížděla. Bylo šílené vedro a babička se mě ptala jestli s ní nechci k mé malé sestřenici. byl to bezva den, šli jsme na zmrzlinu, projít se a pak s Terezkou do malého bazénku u nich na zahradě.

Teta tam má plný záhonek levandulí, kde se to jenom hemžilo kdejakým hmyzem. Převážně čmeláky, včely a motýli, ale bylo celkem těžké je zachytit. Mám jenom dvě fotkx a nejsem z nich nijak dvakrát na větvi.40 beauty otázek

6. srpna 2013 v 11:08 | El Lien |  Beauty
Už ste to určitě někde viděli a já jsem se rozhodla to taky zpracovat. Odpovídáš na 40 otázek, které se týkají krásy. Čeká nás toho hodně tak já si myslím, že už nic k tomu dodávat nemusím. Jdeme na to!

1. Kolikrát denně si čistíš obličej?
Ráno jenom vodou, ale to se vlastně taky počítá jako čistění pleti. No a večer se snažím důkladně čistit jak obyčejnou vodou tak i pleťovou vodou. Kolikrát jsem na to moc líná, ale snažím se.2. Jaký máš tip pleti?
Abych řekla pravdu, tak nikdy jsem o tom nepřemýšlela. Když tak ale čtu tu charakteristiku, tak se přikláním bohužel k mastné pleti.

Blog oslavuje 5. rok!

4. srpna 2013 v 10:37 | El Lien |  Blog
Tak jsem se konečně dočkala těch prvních polokulatin. Je to až k neuvěření, že jsem tu už od roku 2008. Je to pro mě hrozně důležitý a doufám, že tu ještě dlouho vydržím. Ikdyž nesnáším název svého blogu.

Píšu to každej rok, ale je to fakt. Štve mě, že narozeniny blogu jsou právě v Srpnu a to právě tehdy kdy jsem stoprocentně pryč. Ano, takže tento článek je přednastavený. Normálně bych udělala na ty narozeniny nějakou soutěž nebo tak, ale jelikož jsem pryč - je to nemožné.

Mminulej jsem i uděla video, které ovšem už nemám, protože bylo uložené pouze na mém starém youtube chanellu, který jsem si zrušila, ale strušně můžu napsat jak jsem se k blogování vlastně dostala:
Vždycky jsem si chtěla s bratrancem založit webovou stránku. Hledala jsem nejrůznější stránky a plno jsem jich vyzkoušela (blogspot, estranky ..) ale nejvíc se mi zalíbil právě blog.cz. Začátky byli těžké. Pamatuji si, že jsem vůbec nevěděla jak napsat článek, ale postupem času jsem na všechno přicházela. Měla jsem spoustu dalších blogů, převážně o celebritách, ale vždycky jsem byla a taky zůstala právě na tomto blogu.

Blog mi toho hodně dal a naučil a pokud jde o to, co mi vzal tak asi převážně čas, ale já ten čas na to věnuji moc ráda, protože mě to baví a hodlám se tomu věnovat i nadále.

Za ty roky se blog hodně změnil a dovoluji si uznat, že k lepšímu.


Pro android: Effect booth

1. srpna 2013 v 16:57 | El Lien |  Doporučuji

Mám tu pro vás tip na jednu aplikaci, která dokáže pobavit snad každého. Já mám telefon se systémem android, ale podobná aplikace se stejnými možnostmi lze stáhnout i pro apple, jenom nevím jak se jmenuje, ale bude to něco podobného, stačí jen hledat.