Červen 2013

Časopis ČS fotografie

27. června 2013 v 21:03 | El Lien |  Doporučuji
Jako malá jsem četla Witch, později Bravo, Bravo Girl apod., ale poslední dobou jsem si žádné časopisy nekupovala, protože to všechno bylo na jedno brdo. Nedávno jsem ale s mámou zašly do trafiky a já jsem se kouklaa po nějakých časopisech o focení. Rozhodovala jsem se mezi FotoVideo a mezi tímto časopisem. Nakonec jsem se rozhodla pro Československé fotografie.

Upozorňuji, že tohle neni reklama, ale můj vlastní zájem a doporučení.

Cena je vysoká a činí 100Kč, ale vzhledem k tomu, že časopis vychází jednou za dva měsíce, tak si to můžu i s mím kapesným dovolit.

Nejdřív jsem si říkala, že všechno co tam bude najdu na internetu. No, možná že jo, prootže co dneska nenajdete na internetu, že? Ale nějaké články mě fakt zaujaly a inspirovaly.


Jsem sama se sebou spokojená?

24. června 2013 v 6:42 | El Lien |  O mě
Nikdo není dokonalý a já taky ne. Vytáhla jsem si článek z takových těch 'projektů' 30 dní apod. Dělám to celkem často, když mě nenapadá, co napsat za článek. Tentokrát jsem si vybrala téma: Jsem sama se sebou spokojená?! Všeobecně .. jak se to vezme. Převážně jediné, co mě doslova s*re - promiňte mi ten výraz - je moje VÝŠKA. Ano, setkávám se s hodně lidmi, který chtějí být vyšší, ale já to mám právě naopak. Měřím asi 178 cm a vůbec mi to nevyhovuje.

Každopádně - vezmu to hezky popořadě. Od hlavy až k patě.

5 věcí, které nesnáším ..

23. června 2013 v 22:25 | El Lien |  O mě

Viděla jsem tento článek již u spousty blogerů a tak jsem se rozhodla, že takový kratší taky sepíšu.
1. Nesnáším, když mi někdo lže do očí: Je fakt k nevydržení když vím, jaká je pravda, ale ten člověk mi klidně a spokojeně cpe do hlavy lži a kdo ví jaké nesmysly. V ten moment bych toho člověka vraždila na místě. Nechápu, jak může mít vůbec někdo takovou drzost.

Já a fotografování

22. června 2013 v 8:38 | El. |  O mě
Chtěla bych se s vámi podělit o příběh, jak jsem se vůbec dostala k fotografování, zrcadlovce, jaké fotoaparáty jsem měla, jak mi vyhovovali a další různé podrobnosti, o které jsem se s vámi ještě nepodělila.
Nedokážu říct, kdy přesně, jak a proč mě tento koníček začal tak lákat. Projížděla jsem blogy a webové stránky a narážela jsem na různé povedené fotografie. Tyto fotky jsem se potom snažila napodobovat a postupem času i vymýšlet vlastní nápady. Problém byl v tom, že jsem neměla žádný pořádný foťák. Fotila jsem tehdy starým rodiným foťákem (Olimpus, měl asi 3 mp) a žádná kvalita to nebyla. Přála jsem si tedy nový foťák, velké překvapení bylo, že moje rodina se složila a koupili mi Nikon COOPLIX. Byla jsem šíleně ráda a fotila jsem jako o život.
Postupem času mi ale můj malý Nikon odcházel. Zničila se mi obrazovka, tlačítka nereagovali a v opravně řekli, že už by bylo lepší koupit nový foťák. Řekla jsem si, že se shoupnu na větší úroveň a přála jsem si digitální zrcadlovku. Rodiče jen tak po kapsách 12 000 nenosej a tak to bylo na mě, začala jsem si na ní šetřit. Dávala jsem stovku ke stovce, korunu ke koruně, musela jsem omezit nakupování, ale nakonec se mi to po půl roce doopravdy povedlo. Naštvalo mě, že v průběhu šetření kámoška si pískne a dostanu od rodičů zrcadlovku za 16 000 .. ale tak co, ten pocit, že jsem si na to dokázala našetřit sama stál za to!
Fotila jsem o sto šest a fotím až do teď pořád stejným fotoaparátem a to CANONEM eos 1100D..

30. léta ve fotkách

20. června 2013 v 14:53 | El Lien |  Photography
Tentokrát mi modelkou nestála Monika, jak je skoro zvykem, ale moje ségra. Sama vymyslela téma 30 léta a ikdyž jsem tomu zas tak moc nevěřila, některé fotky stojí vážně za to! Jsou to jedny z mála fotek, které jsem neupravila. Fotila jsem je rovnou černobíle a rovnou takhle vám je sem dávám na ukázku.


Fitness - Důležitá věc = MOTIVACE!

18. června 2013 v 22:20 | El. |  Fitness

Motivace. Bez ní půjde hubnout asi těžko. Jakou mít motivaci a hlavně jak si tu motivaci udržet. Myslím, že každý to zná. Přijdete po náročném dni domů a poslední, na co pomyslíte je skočit do cviček a makat. Ikdyž tě třeba cvičení baví, je to tvůj koníček, ale teď bys mnohem raději vlezla do teplé postele a lenošila. Připravila jsem pro vás pár rad, které mě nakoupnou, nebo by mohli nakopnout vás!

1. Fotky, obrázky

Mě osobně tahle metoda pomáhá. Vlezu si na počítač a najdu si nějaké proměny lidí, které dokázaly zhubnout. Nebo se kouknu na fotky postav, po které toužím (možná to někomu připadá lehce úchylné, ale věřte, že touha po postavě vás nakopne!). Já jsem si do vnitřku skříně dokonce nalepila obrázky s motivačními texty. Vždy když jí otevřu mám chuť se hýbat. No tak do toho!

Poznej TABATA metodu!

15. června 2013 v 8:25 | El. |  Fitness

Už jste slyšeli o tabata tréninku? Pokud ne a máte zájem spálit přebytečné kalorie, čtěte dál. Jedná se o nový zbůsob tréninkové metody, která ikdyž trvá 'pouze' 4 minuty, považuje se za velmi náročnou a začátečníkům se nedoporučuje. Jen tak pro zajímavost, tak tento typ treninku se jmenuje podle japonského lékaře Ilumi Tabata.

O výzkumu japonského lékaře ..
Tento doktor udělal pokus. Jedna skupina 'pokusných králíků' 5x týdně prováděla právě tento Tabata trénink na stacionárních kolech, zatímco druhá skupina stejné dny šlapala hodinu. Takto to bylo celých 6 týdnů.U obou skupin se zvýšila aerobní kapacita, u tabata skupiny o něco více. Anaerobní kapacita se skupině šlapající hodinu nezvýšila téměř vůbec, zato tabata skupině o celých 28%. Hodinová skupina spálila 500 kcal, ale po cvičení už jen pouhých 75 kcal. Druhá skupina při cvičení spálili jen 150 kcal, ale po ukončení tréninku byl jejich metabolismus tak rozjetý, že díky tomu nadále více spalovali, a to okolo 650 kcal!

Přezdívka

13. června 2013 v 8:01 | El. |  O mě - nepoužívaná

Čekala jsem že tento osudný den příjde .. né dobře. Nejsem spokojená se svojí přezdívkou. Neřikám, že se mi nelíbí, ale není vůbec originální. Kolikrát vlezu na nějaký blog a hned vydím přezdívka El. Vždycky mě to strašně naštve, ale nějak jsem to překousla. Poslední dobou jsem to ale viděla skoro všude a rozhodla jsem se s tím něco dělat.

Štve mě, že musím zase měnit přezdívku. Než si zvyknu já, než vy .. ale mnohem více mě štve, že moje přezdívka není vůbec originál.

Asi se ptáte, jaká ta přezdívka bude, že? No .. dobrá otázka, ale já sama to nevím. Přemýšlela jsem celkem dost dkouho, koukala jsem na různé stránky, články o přezdívkách apod., ale nic, co by mi vyhovovalo.

Nechci nějakou velkou změnu, slovo El by ta přezdívka klidně obsahovat mohla. Jenom přidat něco za to, či před to.
Napadlo mě třeba: El Lien. Co na to říkáte? Pořád netuším jak to bude a proto se ptám vás!

1. Co řikáš na přezdívku El Lien?
2. Jakou přezdívku by si mi navrhovala?

Děkuji předem. Každého názoru si moc cením! Nevím co bych vám napsala k tomu, aby se vám lépe vymýšlela. Snad jen to, že se jmenuju celým jménem Eliška Procházková.)

Nová FITNESS rubrika

11. června 2013 v 20:58 | El. |  Fitness
Jak už jsem se zmiňovala v deníčku, chtěla jsem založit novou rubriku a to fitness. Dostala jsem se k tomu trochu dýl než jsem předpokládala, ale dostala. Dobře . Tak jinak. Dovolte, abych vám představila novou rubriku, ve které najdete vše, co se týká hubnutí, posilování a zdravého životního stylu.

Fotky na téma: PAMPELIŠKA

10. června 2013 v 16:01 | El. |  Photography
Zase pár fotek přírody. Tentokrát jsem to nenamixovala, ale dám vám sem do článku pouze pampelišku. Hrozně si mi vždycky líbili fotky téhle pampelišky a ikdyž nejsou ještě dokonalé tak s těma míma jsem celkem spokojená, ale budu se snažit to ještě vylepšovat samozřejmě :)